Dönüşüm Optimize Edici, Dönüşüm İzleme verilerinizi kullanarak daha düşük maliyetle daha fazla dönüşüm elde etmenizi sağlayan bir AdWords teklif aracıdır. Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanan kampanyalar ortalamada, EBM’lerini %14 oranında düşürürken dönüşümlerde %21’lik artış sağlamaktadır.

Neden Dönüşüm Optimize Ediciyi Kullanmalıyım ?

Daha fazla kâr: Dönüşüm Optimize Edici, hangi tıklamaların dönüşümle sonuçlanabileceğini öngörerek yalnızca sizin için kârlı olan tıklamalara harcama yapmayı hedefler. Böylece, boşa giden harcamaları en aza indirip sonuç getiren anahtar kelimelere yaptığınız yatırımı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Zaman kazandırır:
Dönüşüm Optimize Edici, reklamınız her göründüğünde TBM tekliflerinizi hem arama hem de içerik ağında otomatik olarak ayarlar. Böylece, kampanyalarınızı optimize etmek gibi stratejik çalışmalara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Ücretsizdir:
Aylık ücret karşılığında kullanabileceğiniz diğer teklif yönetimi araçlarının maliyeti yüksek olabilir. Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanmak ücretsizdir ve AdWords hesabınızda kolayca kurulabilir. Neden Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanmalıyım? Nasıl çalışır? Her reklam grubu için bir maksimum edinme başı maliyet (EBM) teklifi belirlersiniz. Bu, sitenizde gerçekleşen her gerçek veya potansiyel satış için ödemek istediğiniz maksimum tutardır. Dönüşüm Optimize Edici, dönüşüm geçmişiniz, kullanılan gerçek arama sorgusu ve diğer faktörlerden yararlanarak, hangi tıklamaların dönüşüm getirme olasılığının en yüksek olduğunu gerçek zamanlı bir şekilde tahmin eder. Dönüşüm Optimize Edici, bu tahminlere dayanarak, daha değerli tıklamalar için daha yüksek TBM teklifleri, daha az değerli tıklamalar içinse daha düşük TBM teklifleri belirler.  Dönüşüm Optimize Edici’yi kullanan reklamverenler, genellikle daha düşük EBM ile daha fazla dönüşüm elde etmiştir.

"Dönüşüm sayımız genelde günde 200 iken Dönüşüm Optimize Edici sayesinde en az 600 dönüşüm almayı başardık. Artık, her günümü AdWords kampanyalarımı düşünerek geçirmem gerekmiyor."  - Moritz Daan, Webgamic BV CEO’su